X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
فیزیوتراپی
مرکز توانبخشی دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶

فیزیوتراپی روشی از درمان است که با جریان های الکتریکی ، تجهیزات مکانیکی ، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی  دیگر در درمان بیماری ها و اختلالات ماهیچه ای ، عصبی و اسکلتی مورد استفاده قرار می گیرد. در فیزیوتراپی ورزش ، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ ، نور ، گرما و جریان برق استفاده می شود.

فیزیوتراپی یکی از زیر شاخه های توانبخشی می باشد که به افراد ناتوان و آسیب دیده کمک می کند تا بتوانند بهبود یابند و کارهای روزمره خود را انجام دهند.

حرکات و تمرینات فیزیوتراپی باید با دستور ، تجویز و هدایت فیزیوتراپیست انجام شود ، فیزیوتراپی شامل بررسی ، تشخیص ، برنامه ریزی درمانی ، مداخله و ارزیابی می باشد.

تکنیک های درمانی مربوط به بقراط می باشد، درمان بیماری ها و مشکلات با آب گرم ، ماساژ ، اشعه خورشید ، ورزش و تکنیک های دیگر مربوط به قبل از میلاد می باشد که به مرور زمان دانشمندان و طبیبان ایرانی بسیاری را به آن ها اضافه کرده اند.

جایگاه درمان فیزیوتراپی در کجا قرار دارد؟

یکی از بخش و قسمت اساسی و مهم در سیستم های ارائه دهنده خدمات مربوط به سلامت ، فیزیو تراپیست ها می باشند ، فیزیوترا پیست ها طبق اصول با برنامه هایی به منظور بازتوانی و نوتوانی افراد بدون حرکت و یا نقص های حرکتی می پردازند.


ادامه مطلب در لینک زیر :

فیزیوتراپی

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :